Zielono i kolorowo

Zielono i kolorowo
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Galeria foto

Ponieważ w naszych lasach straszna susza postanowiłam wybrać się tam, gdzie jest zielono i można znaleźć trochę wilgoci w nadziei, że znajdę również jakieś grzyby. Wybrałam Nadwarciański Park Krajobrazowy w miejscowości Ląd ( znanej z klasztoru Cystersów) , który znam bo niejednokrotnie już go tutaj prezentowałam. Na starych, wiekowych wierzbach rosnących wzdłuż drogi postanowiłam poszukać żółciaków, które tam obficie występują oraz twardziaków tygrysich,które tam również występują. :)
Twardziaki mnie nie zawiodły, z żółciakami było gorzej ale się uparłam i obejrzałam te wszystkie przydrożne wierzby. Było niesamowicie gorąco, myślałam, że się tam stopię ;) Wszędzie stare żółciaki i ani jednego młodego. Wyszłam w końcu na szosę bo w trawie po kolana było mi trudno brnąć i szukałam dalej.
W końcu dojrzałam coś świeżego. Musiałam zjechać zarośniętym rowem w dół, przebić się przez jakieś krzaczory i wysoką trawę aż wreszcie do niego dotarłam. :mrgreen: Był imponujący chociaż młodziutki. :ok:
Tak wyglądał, jak do niego dotarłam, potem sobie oczyściłam pole do fotografowania i zrobiłam mu więcej fotek. :)
Oczywiście zostawiłam go na drzewie. Przypuszczam, że w krótkim czasie zaroi się tam od kolejnych żółciaków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kiedy już dopięłam swego i znalazłam żółciaka wzięłam się za poszukiwania twardziaków tygrysich. Teren tam ciekawy, Warta w pobliżu, pełno ściętych pni , wilgoć więc są doskonałe warunki dla twardziaków. Pokażę najpierw trochę krajobrazów nadwarciańskich z dedykacją dla Gonza. ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W końcu trafiłam na pierwszy pień z twardziakami tygrysimi a potem już było coraz więcej pni i coraz więcej twardziaków. Musiałam się zdrowo uwijać przy fotografowaniu. :ok:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Potem odwiedziłam jeszcze wiekowe czyrenie, które mam okazję obserwować już od dłuższego czasu. :ok:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W drodze powrotnej miałam znowu szczęście bo wypatrzyłam z samochodu kolejne młode żółciaki. Były więc postoje, żeby je uwiecznić na fotkach. :ok:
A wyglądały w tej zielonej scenerii bardzo ładnie. :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Wypad uważam za bardzo udany bo osiągnęłam to co sobie zaplanowałam. Fotki w galerii, zapraszam:

Obrazek

Wyświetleń: 947


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz