Moje wczorajsze grzybobranie było … śmieszne – relacja Agnes

Moje wczorajsze grzybobranie było … śmieszne – relacja Agnes
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Moje wczorajsze grzybobranie było … śmieszne :?
Najpierw długo nie mogłam się zdecydować, bo co wyszłam, to zaczynało mocniej lać i obawiałam się, że przez te czarne chmury niewiele zobaczę. Jednak ponieważ na następny dzień prognozy zapowiadały burze z piorunami, a ja potwornie się boję burzy w lesie, to nie miałam innego wyjścia, jak tylko do lasu.
W lesie cudownie: deszcz przestał padać, cicho, świeżo, chłodno. Już przy brzegu dostałam bonusik- dorodnego borowika na dobry początek. A potem…. pustka, kompletne nic…
Przemierzyłam dobre 4 km, przedzierając sie przez chaszcze i krzaczory, byle tylko dopaść gdzieś ten wysyp :grzyb1: :grzyb1: :grzyb1: :grzyb1:
3 razy zaryłam z impetem nosem w sciółkę, bo po tym deszczu dość ślisko się zrobiło. A kiedy już myślałam, że gorzej być nie może, chcąc zgrabnie przeskoczyć rowek, w którym zebrało sie trochę… nawet nie wody, tylko takiej śmierdzącej mazi, zjechałam klasycznie, w zwolnionym tempie na … tylko plecy pozostały czyste, bo położyły się na plecaczku :cry: I to wszystko po to, żeby znaleźć 4 przerośnięte i nadgryzione zębem czasu i jakimś innym zębem borowiki i jednego malutkiego
No… niezupełnie- jednak nie ma tego złego…. , bo tam znalazłam jeszcze parę pięknych kotlecików :eat:
Pokonana wróciłam do punktu wyjścia, zastanawiając się po drodze, czy na pewno dziś nie jest 13, piątek :| A ponieważ zostało mi jeszcze trochę siły, postanowiłam zajrzeć jeszcze do miejscówki, którą zwykle omijam: świeżo po wycince, smutne pniaki, stosy drewna i suchych gałęzi.
No i wtedy zaczęłam zbierać :D Niedużo, bo już w lesie zaczęło się ściemniać, ale piękne, wyrośnięte, jędrne i, co najważniejsze, zdrowe prawdziweczki :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poniżej parę z innej części lasu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Bonusik ;)

Obrazek

Zapomniałam o ślicznych bliźniakach i o pozostałościach po trepanacji czaszki ;)

Obrazek Obrazek

Wyświetleń: 1582


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz