W małopolskim lesie zawsze coś nazbieram

W małopolskim lesie zawsze coś nazbieram
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Gratulacje dla wszystkich zbierających i tych mniej zbierających od gór aż po morze :brawo:
Widzi mi się, że idzie nam ku lepszemu :) Ja jestem praktycznie w tym samym pogórskim, małopolskim lesie co niedzielę, począwszy od początku lipca, i zawsze coś tam nazbieram, czasem nawet całkiem, całkiem :D Ostanie grzybobranie właśnie takie było. Grzybki małe i niewielki, takie dobrze rokujące, ale miejscami występujące w takiej mnogości, że musiałem uskutecznić zbieranie kupkowe :P
I jeszcze taka przykra obserwacja. Wiele już napisano o przejściach Hunów prze lasy (nie obrażając Hunów :lol: ), niszczących na swojej drodze wszystko co wyrasta ponad ściółkę i zanieczyszczających las niemiłosiernie. Niestety tak też było i tym razem. Ale takiego barbarzyństwa jeszcze nie spotkałem – ktoś na swojej drodze napotkał kilkanaście ceglastoporych, wszystkie je powywracał i porzucił :x Nie wiem czy to jeszcze głupota, czy już debilizm :zhm:
Trochę spóźniona fotorelacja z niedzieli 14 sierpnia, ale nie mogłem wcześniej nic wrzuci, bo byłem w poniedziałek na dwóch odpustach :rotfl:
 

Na koniec jeszcze taki bonusik z mojego ogrodu. Po budowie domu i pracach niwelacyjnych został niewielki skrawek nienaruszonej gleby z kilkoma brzozami i właśnie tam, ku mojemu szczęściu rosną takie okazy :D W tym sezonie to już 6 sztuk :rotfl: A potrafią, skubane, wyrosnąć w ciągu jednego dnia :jupi:

 

Wyświetleń: 898


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

4 komentarzy

Hi Somer.
a może byś napisał gdzie w Małopolskim lesie . Jak powiedział mój mentor, grzybów dla każdego starczy ,także tajemnice są w tym przypadku niewskazane,tym bardziej że bardzo rozległe ( dotyczy się to powierzchni lasów ).

Darek – pytanie musisz skierować do gregforet na forum.nagrzyby.pl ja tylko zamieszczam ciekawsze niusy z forum w formie niusów 🙂 A tak od siebie dodam że w Małopolsce wszędzie znajdzie się jakieś grzyby. Ważne żeby pojechać do lasu i mieć nadzieję na spotkanie z grzybami 🙂

Dodaj komentarz