Ścieżka skrajem lasu

Ścieżka skrajem lasu
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

 Galeria foto

Wczoraj ucięłam sobie mały spacerek wzdłuż ścieżki biegnącej skrajem lasu. Kiedyś spotkałam tam kilka interesujących grzybów, trafił się nawet gwiazdosz rudawy więc postanowiłam zobaczyć co w trawie piszczy?
Nie wchodziłam głębiej w ten las bo nie jest tam zbyt przyjemnie. To las w pobliżu osiedla mieszkalnego, ludzie tam chodzą na spacery z psami, las jest zanieczyszczony, wszędzie walają się niechlubne ślady ludzkiej bytności i na dodatek las jest dość ciemny i warunki do fotografowania są tam nie najlepsze. :(
Niemniej to najbliższy las, gdzie można się dostać pieszo więc z braku laku się tam wybrałam.
Poza tym u nas mało pada, grzybów generalnie nie ma, mam nadzieję, ze wreszcie opady zahaczą o nasz teren i sytuacja ulegnie poprawie.
Zatem przechodzę do rzeczy.
Jakieś grzybki tam nalazłam, chociaż tylko na kartę aparatu fotograficznego.
Wymęczone gołąbki, lakownica, jakieś pieniążki, hubiak pospolity, szczeciniak rdzawy, purchawki i to moje wszystkie łupy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Przed wejściem do lasu na trawie porastającej nasyp kolejowy trafiłam na jakąś czubajkę. Ta się jako tako prezentowała. Ale trudno ją rozszyfrować. Gonzo odpowiedział, cytuję: musi być jakaś Macrolepiota, może M. heimii, może M. excoriata, ciężka sprawa :?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Link do galerii: https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 … ajem+lasu/

Wyświetleń: 574


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz