Poszukiwania nowych miejscówek borowików ceglastoporych.

Poszukiwania nowych miejscówek borowików ceglastoporych.
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dziś wybrałem się na rekonesans do mojego ulubionego lasu. Nastawiłem się na poszukiwania nowych miejscówek borowików ceglastoporych, bo niestety moje dotychczasowe miejsce zostało w zeszłym roku zaorane :/
Zacząłem od mojego miejsca – grzybometru. Jest to niewielki wilgotny lasek, w którym zawsze pierwsze pojawiają się podgrzybki złotawe. Jeśli ich tam nie ma, to niemal pewne jest, że w reszcie lasu też będzie pusto. Na szczęście znalazłem dwie sztuki, więc wiedziałem już, że dużo jadalnych grzybów nie będzie, ale coś może się trafić. Koniec końców ceglastoporych nie znalazłem, ale spacer i tak był udany :)

Różnych ciekawych okazów było sporo.
Grzybków w lesie sporo, rosły gdzie się dało, nawet na… odchodach dzików:)


W moim miejscu boczniakowym coś się powoli rusza – pierwszy boczniak wychylił łepek.


Śluzowce wszelkiej maści zaczęły się masowo pojawiać. Obecnie las jest absolutnie zdominowany przez śluzka krzaczkowatego.


Perełka z dzisiejszego wypadu. W środku lasu znalazłem spore poletko (ok 100x100m) dzikich storczyków! Białe kwiatostany już po pokroju z daleka zwróciły moją uwagę. Gdy podszedłem i obejrzałem kwiaty z bliska to byłem już pewien, że to storczyki :) Po powrocie atlasy tylko potwierdziły tą informację – storczyk podkolan biały:


Po drugiej stronie lasu natknąłem się na jeszcze inny ciekawy kwiat. Niestety krótkie poszukiwania w googlach i w atlasie roślin Polski nie przyniosły żadnego rezultatu. Czy ktoś może wie co to za roślina?


parhelion120

Wyświetleń: 286


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz