Moje podsumowanie grzybowego roku 2014.

Moje podsumowanie grzybowego roku 2014.
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Koniec roku to okres w którym zastanawiamy się jaki był? Mój rok 2014 pełen zrealizowanych w 100% grzybowych planów. Była wiosna pełna Smardzówki - Węgrysmardzówek zbieranych na Węgrzech i smardzy znajdowanych na Słowacji.

Poświąteczne smardzowanie na SłowacjiMiałem też możliwość zrobienia kolejnego mojego atlasu grzybów który ukazał się w sierpniu. Nowy atlas grzybówPlan 3 dniowego sierpniowego wypadu na trasie Puszcza Notecka, Kaszuby , Mazury był bardziej turystyczny niż grzybowy z powodu panującej w tym okresie suszy. Wyjątkowo w tym roku mój wrześniowy pobyt na Kaszubach w Zawiatach zaowocował niespotykanym jak do tej pory grzybowym eldorado. Jeszcze nigdy w życiu nie miałem okazji codziennie zbierać tak dużo pięknych grzybów…
Mazury nie były już tak bardzo grzybowe ale za to miałem okazję odkrywać je na nowo…Relacja z grzybobrań na Kaszubach
Październik to mile i pracowicie spędzony czas krainie Dolnej Wisły jak i też udane grzybowe spotkanie w Borach Tucholskich na organizowanym przez LP grzybobraniu.
Listopad to kilkudniowy wyjazd w Bieszczady które w przyszły roku planuję częściej odwiedzać…Wyprawa w Bieszczady
A co działo się na portalu NaGrzyby.pl i forum ? Przybyło w tym roku odwiedzających miłośników grzybobrania, przybyło zdjęć w galeriach i w portalowym atlasie. Strona mimo że przeniesiona na nowy serwer w dalszym ciągu nie śmiga jak powinna. Czemu się tak dzieje ?
Jedną z przyczyn jest to że ciągłe rozrastając się i powiększając wymaga coraz mocniejszej maszyny… ta co obecnie jest wystarcza na prawidłowe działanie w miesiącach „poza sezonem grzybowym”. W miesiącach najbardziej grzybowym muliła i sprawiała że wielu z Was traciło cierpliwość… Nie dziwię się bo i mnie czasami jak się to mówi „nosiło”.Jeden z celow moich wypraw
Już postanowiłem że jeszcze przed szczytem sezonu grzybowego wykupię znacznie mocniejszą maszynę (serwer dedykowany) bo w tej chwili serwer wirtualny nie sprawdził się w szczycie sezonu. Czego mogę Wam i sobie życzyć ? Udanego grzybowego sezonu 2015 śmigającego bez mulenia serwera. Dziękuję wszystkim których obecność na forum i portalu przyczynia się do jego rozbudowy i uatrakcyjnienia portalu. Cieszę się że nie tylko ci którzy tworzą ten portal ale inni „bezimienni” obserwatorzy portalu korzystają z grzybowej edukacji.
Portal tak jak nasze lasy jest zawsze otwarty dla wszystkich i każdy kto chce zawsze może z niego coś skorzystać.

Tym którzy lubią tylko zbierać grzyby – życzę pełnych koszy grzybów.

Tym którzy grzyby nie tylko lubią w koszykach ale i na kartach pamięci, starają się je poznawać zapraszam do częstych odwiedzin naszego forum i portalu.
Darz Grzyb !
Jaki był Twój grzybowy sezon ? odpowiedz w ankiecie >>> http://idziemy.nagrzyby.pl/index.php?artname=poll&artmid=view&id=50

Wyświetleń: 1158


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz