Na Mazurach pojawiają się grzyby

Na Mazurach pojawiają się grzyby
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Galeria foto
Pierwszy grzybowy turnus z Wioski Rowerowej,  niestety poza dwoma znalezionymi borowikami, koźlarzami, maślakami i doskonałymi humorami,  mało co wyniósł z lasu. Nadzieja jaką miałem na to,  że drugi grzybowy turnus będzie znajdował jeszcze więcej grzybów,  nie zawiodła mnie.
Zaraz po wyjściu z ośrodka jeden z uczestników znalazł młode podgrzybki złotawe. Potem znajdowaliśmy głównie maślaki żółte , zwyczajne i ziarniste. W paru miejscach pokazały się łuszczaki zmienne. Najwięksi szczęściarze spotykali pojedyncze podgrzybki brunatne ( Dare ) jak i koźlarze babki.Największą radość i nadzieję na udane jutrzejsze grzybobranie  sprawiło nam,  znalezienie trzech młodych borowików szlachetnych.


W czasie obiadu jako przystawkę podano znalezione przeze mnie kilka dni temu purchawice olbrzymie. Sporządzone w formie kotletów przez mistrzynie kuchni wszystkim uczestnikom obiadu smakowały szalenie… Purchawicowe kotleciki znikały z półmisków błyskawicznie… i nikogo nie trzeba było prosić,  aby się poczęstował 🙂 Uczestnicy obiadu zgodnie stwierdzili,  że te grzyby są znacznie smaczniejsze niż czubajki kanie !

Kotlety z purchawic olbrzymich 

Dzisiejszy zachód słońca w Wiosce Rowerowej był niezwykle piękny… Statek,  którym po obiedzie popłynęliśmy w krótki rejs,  wyglądał przepięknie. Fotki z rejsu pokażę w innej relacji.

https://nagrzyby.pl/galeria/d/1238360-1/DSCF7861.jpg
Jutro rano wyjazd na kolejne grzybobranie,  oby było jeszcze bardziej owocne niż dzisiejsze…

Avatar użytkownika
Zenit

Wyświetleń: 1386


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz