Forumowicze informują – sierpień 2016 cz.4

Forumowicze informują – sierpień 2016 cz.4
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

20_08_2016 Park leśny Zabrze

:witam: dzisiaj na bogato :D podgrzybki pokazały się na moich tajnych stanowiskach :rotfl: :rotfl: kolegów z wyższej półki , również kilka wpadło do siateczki ;)

 

Kolejna leśna niespodzianka :tak: znalazłem piestrzyce :jupi: :jupi: ( nie potrafię ocenić który gatunek :lol: )

 

Trochę się grzybków uzbierało ;) będzie :mniam: :mniam: :mniam:


 


Okolice Szczecina
Podobno u mnie sypnęło podgrzybkami, więc w piątek przed pracą zrobiłem szybki wypad czy czasem moje prawdziwki też się nie obudziły. Prawdziwków jeszcze nie ma, a podgrzybki są ale szału ilościowego nie ma. W drodze na moją prawdziwkową miejscówkę spotkałem kilkanaście sztuk, nie zbierałem bo nie miałem czasu. Cyknąłem tylko kilka fotek. Jutro jadę na poważnie, zobaczymy co z tego wyjdzie. :tak:

Okolice Nowego Tomyśla
No cóż dzisiaj wybrałem się do Polski :tak: Przejeżdżając w okolicach N.Tomyśla postanowiłem na sekundkę wskoczyć do lasu o oblukać :borowiczki: Niestety :borowiczki: :nie: było .Na pocieszenie zebrałem trochę czarnych łepków i :( pojechałem dalej.

Bielsko Biała
W przerwie, między kiszeniem, wędzeniem i zbieractwem, odwiedziłem… własny ogródek :lol: Trawnik zaoferował mi maślaki żółte, wszystkie zdrowe i smaczne:

Warmia

Sobota, po 6 latach w siedlisku znalazłam pierwsze kołpaki:

Niedziela, zostawiłam w domu duży kosz i poszłam z łubianka, tylko po prawdziwki. Serce i wątroba bolały – tyle dobra mijałam po drodze, ale odracałam wzrok, nie wytrzymałam :rydz: gdy znalazłam rydzowe miejsce:


Dorka


 

Okolice Jeleniej Góry

Sobota 20.08.2016 Jelenia Góra – Mały zagajnik brzozowy w miejscu mojej pracy. Niestety krzaczory, kleszcze – jeden łaził po białych spodniach, kilkanaście brzózek, jedna topola, stanowisko jeżyn, trzy jabłonki i setki kozaków pomarańczowo-żółtych i szarych w sezonie (sierpień/wrzesień). 10 minut chodzenia, tak tyle wystarczy, żeby skosić nawet i 30 kozaków, ale dziś „tylko” jedenaście :ok: .

 

 

 

Wyświetleń: 1213


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz