Forumowicze informują – październik 2016

Forumowicze informują – październik 2016
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Okolice Łodzi

Niestety z podgrzybkami było cienko, ale wszystkie maluchy zdrowe. Kanie rosły wszędzie, z czasem mi się znudziły, opieńki i łuszczaki zmienne także ostro wystartowały, te drugie piękne młodziutkie, lecz cięcie przy pieńkach mnie nie interesowało. Innych ciekawych grzybków niewiele spotkałem, wycieczka oceniam poniżej średniej :zhm:


 


Tego wyjazdu właściwie miało nie być , że jedziemy dowiedziałem się o 6.30 w sobotę :D A że grzybobrań nigdy nie omijam to pojechałem :ok: Więc wybraliśmy się w nowy nam nieznany las, początkowo nie zapowiadało się zbyt dobrze, ale z każdym następnym „krokiem” było co raz lepiej :) Po trzech godzinach chodzenia, ostateczny wynik wyglądał tak :fotka: :
Lgota Murowana , powiat Zawierciański – 22.10.2016r.
+/- 120 podgrzybków ( jak widać na zdjęciach drobnica, że byliśmy na miejscu zanim się rozjaśniło to pewnie sporo ominęliśmy :D ), 30 + maślaków zwyczajnych ,trochę maślaków pstrych, sitarzy i maślaczków pieprzowych, 5 kurek , zieleniatki i na „deser” 3 prawdziwki :) :ok:
Nie jest to jakiś ogromny zbiór , ale jak na ten rok bardzo udany :) Wystarczy wspomnieć, że tydzień wcześniej też byłem na grzybach ( w innym miejscu ) i po 3-4h chodzenia znalazłem 3 podgrzybki, jedną czubajkę, 2 koźlarze i parę maślaczków pieprzowych :lol:Niestety w lesie niezbyt miałem czas na robienie zdjęć, więc z góry przepraszam za jakość ( robione w pośpiechu :( ), ale wrzucę tę parę, które udało mi się zrobić :)
Muchomorki :fotka:
I jakiś taki dziwoląg , pierwszy raz widziałem :zhm:

W końcu znalazłem chwilkę czasu, żeby podzielić się z Wami moim skromnym portfolio z czwartkowego grzybobrania z Zenitem w okolicach Buska-Zdroju.
Tych jegomości nie trzeba nikomu przedstawiać! :borowik::muchomorki:

 

Opieńka ciemna, czernidłak kołpakowaty, maślanka łagodna, płachetka kołpakowata, zasłonak kleisty


Pięnke maślaczki zwyczajne i pstre

Podrzybusie,,, :ceglas:

Koźlarze


I  gąski

Najznakomitsza przedstawicielka z rodziny czubajek

I na koniec mój zbiór w całej okazałości! :jupi:

Oraz dary ZenitA DLA MNIE! :ok: Czapeczka z logo naszego portalu, poręczny atlasik grzybowy i słoiczek marynowanych muchomorów czerwonawych, których zbierania Zenit obiecał mnie nauczyć!!! :eat::tak:

I wczorajszy obiad, zupa grzybowa przygotowana przez moją ukochaną żonę w składzie:
maślanka łagodna, gąska zielonka sztuk 1, gąska niekształtna sztuk 2, gąsówki fioletowawe, zasłoniaki kleiste, płachetki kołpakowate, opieńki ciemne, kurki, maślaki pstre, zwyczajne, sitarze, maślaczki pieprzowe. NIEZŁY MIX! Smak super! Aromat niesamowity! I na razie jeszcze cały czas żyję ,,, haha  :brawo:

Wyświetleń: 1845


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz