Wystawa – Poznaj grzyby unikniesz zatrucia – Warszawa

Wystawa – Poznaj grzyby unikniesz zatrucia – Warszawa
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Galeria foto z wystawy
Wystawa grzybów

Mój ponad 14-dniowy wyjazd na Kaszuby a potem Mazury kończyłem wizytą w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie przy ul. Żelaznej 79. Zaproszony na otwarcie wystawy grzybów specjalnie przedłużyłem swój pobyt na Mazurach w Wiosce Rowerowej aby mieć możliwość nazbierania grzybów na tą wystawę.
Po przyjeździe na Żelazną zastałem pięknie przygotowaną salę jakby żywy las w środku Warszawy. Piękne zdjęcia uczestników konkursu fotograficznego , sztalugi z pięknymi malowidłami grzybów które od niedawna widnieją na znaczkach Poczty Polskiej.
Grzybów świeżych nie było dużo choć pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej starali się jak najwięcej pozyskać w okolicznych lasach. Niestety panująca susza sprawiła że trudno było nazbierać dużo gatunków grzybów dlatego moje grzyby i grzyboznawcy Justyna Kołka bardzo przydały się na tej wystawie. Justyn przywiózł wiele pięknych okazów grzybów z Beskidu Żywieckiego ja z okolic Wioski Rowerowej.

W trakcie otwarcia mieliśmy okazję posłuchać ciekawych referatów związanych z lasami i przetwórstwem grzybów. Potem już tylko rozdanie nagród w konkursie i uroczyste otwarcie wystawy. Ciekawe rozmowy o grzybach, pytania i wymiany poglądów na różne tematy.
Gorąco zachęcam mieszkańców Warszawy i okolic do odwiedzenia tej wystawy tym bardziej że otwarta jest do końca miesiąca.
Gratulacje dla organizatorów wystawy ! Oby w każdym mieście odbywały się w pełni grzybowego sezonu… W moim Krakowie jakoś nie słychać o takich wystawach… widać nie wszystkie jednostki Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych podchodzą w odpowiedni sposób do misji do której są przeznaczone.

W dniach 16 – 30 września 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie przy ul. Żelaznej 79 zorganizowana będzie Wystawa Grzybów. Wystawę organizuje Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Warszawie wspólnie z Lasami Państwowymi. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Główny Inspektor Sanitarny, a patronat medialny Radio Plus Warszawa.

Wyświetleń: 2093


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

1 komentarz

Od wielu lat Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach organizuje we wrześniu wystawę świeżych grzybów. Jest to moja ulubiona wystawa i chyba jedyna 😉 na którą z ochotą się wybieram. Wiele się na niej o grzybach dowiaduję.

Dodaj komentarz