Dziennikarska głupota za którą nikt nie odpowiada…

Dziennikarska głupota za którą nikt nie odpowiada…
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Głupota dziennikarza PR!
Głupota – wprowadzanie w błąd czytelników !

Czy wiecie co znaczy skrót IAR ? Jak dla mnie grzyboznawcy Idiotyczna Agencja Radiowa

Spytacie dlaczego ? Bo pracownicy tej Agencji Radiowej robią wszystko aby dezinformować , wprowadzać w błąd swoich czytelników. Dzięki takim „Agencjom” wciska się w głowy ludziom stereotypy , głupoty na temat grzybów. Jeśli dziennikarz wykazałby  się minimum chęci poznania tematu grzybów i skorzystał z wiedzy jaką znalazłyby choćby w internecie nie pokazywałby muchomora czerwonego podpisując go jako że jest to muchomor sromotnikowy ! Może autor był nawet na wystawie która jest prezentowana aktualnie w Warszawskim Sanepidzie ale widać nic z tej wystawy nie zrozumiał… Muchomor zielonawy dawniej zwany sromotnikowym jest jak sama nazwa wskazuje zielonawy nie czerwony. Do czasu gdy media ciągle będą pisały o śmiertelnie trującym muchomorze sromotnikowym a nie zielonawym do tej pory nieodpowiedzialni dziennikarze będą tłoczyć głupoty swoim czytelnikom że chodzi o muchomora czerwonego. Może doczekamy kiedyś czasów gdy dziennikarz za tego rodzaju pomyłki będzie odpowiadał karnie płacąc np karę pieniężną. Może gdy raz zapłacił za pisanie głupot następnym razem przeczyta cokolwiek na temat grzybów i nie będzie wprowadzał w błąd. Każdą pracę należy wykonywać z należytą starannością i nie po „łepkach”

Panie dziennikarzu nawet nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem i nie dziwię się bo nie chce Pan za nic odpowiadać.

Ja jako grzyboznawca który od 15 lat robi wszystko aby było jak najmniej śmiertelnych zatruć w Polsce nie zgadzam się na Pana ignorancję. Nie po to mój kolega Justyn Kołek zbierał na wystawę o której Pan pisze muchomory zielonawe (sromotnikowe ) aby Pan swoim czytelnikom wciskał ciemnotę że chodzi o muchomory czerwone. Jeśli jest Pan daltonistą to niech Pan nie pisze o grzybach ! Liczę na to że zdjęcie na stronie Polskiego Radia długo nie będzie dezinformować swoich czytelników !

Wejdźcie może na wikipedie i weźcie sobie darmową fotkę muchomora zielonawego !
Tego rodzaju błędy są niedopuszczalne !

Szanowny dziennikarzu dostrzegasz różnicę między muchomorem zielonawym  Muchomor zielonawy a czerwonym Muchomor czerwony ?
Wiesław Kamiński – Grzyboznawca nr 1561

Wyświetleń: 3756


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

4 komentarzy

Kolejny raz taka sytuacja, jak co roku.
Zenit, masz rację że powinno się takich dziennikarzy za to karać. Bo równie dobrze mogą bezkarnie uświadamiać społeczeństwo, że można a nawet trzeba przechodzić przez przejście na czerwonym świetle.
Wyciągać łapska po abonament – przymusowy haracz, to jest komu. W zamian mamy brak kompetencji i elementarnej odpowiedzialności. Publiczne media za ten haracz rzekomo pełnią misję społeczną. Gratuluję im takiej „misji” ❗

Mija 8 godzina po moich interwencjach w sprawie karygodnej pomyłki – miałem okazję skontaktować się z autorem zdjęcia ale widać ma za nie dobrze zapłacone i nie mogą je ściągnąć – gratuluje trwania przy swoim.
W poniedziałek powiadomię Państwową Inspekcje Sanitarną w Warszawie może ona coś ruszy tak jak kilka lat temu ruszyła Przyjaciółkę która po 3 miesiącach przyznała się do błędu i zrobiła korektę…

Treść nagłówka też poprawiona 🙂
Nie zmienia to faktu, że takie wprowadzanie w błąd nie powinno się po raz kolejny zdarzyć, a już w szczególności mediom publicznym. Dobrze, że chociaż w miarę szybko to poprawiono.

Dodaj komentarz